מהו שבוע האפרטהייד הישראלי?

“שבוע האפרטהייד הישראלי“ הוא אירוע שנתי החל בקמפוסים ברחבי העולם. הוא כולל מחסומים מדומים, הודעות פינוי מזויפות ודוברים בעייתיים שנועדו להפחיד ולהטריד סטודנטים. ארגונים כמו סטודנטים למען צדק בפלסטין (SJP) מנתבים את הקמפיין במיוחד כדי להגביר את העוינות ליהודים ולציונים, הכל במסווה של "מודעות" למאבק הפלסטיני.
עם זאת, כל הפעולות של הבאת מחבלים לקמפוסים, הפצת מידע מוטעה ותקיפת סטודנטים יהודים אינם מביאים למודעות ולא עוזרים לפלסטינים. להיפך, כל אלה מגבירים את העוינות וגורמים לשנאה, פחד ופילוג.


כחלק מהשקת קמפיין #apartheidweekexposed שלנו, אנו חושפים את מה שבאמת “שבוע האפרטהייד הישראלי“(IAW) עוסק בו: דמוניזציה של ישראל והפצת תעמולה.

הודעת העיתונות של הקמפיין

בוסטון, 7 במרץ, 2022 – מדי אביב, סטודנטים למען צדק בפלסטין (SJP), פרקי סולידריות למען זכויות האדם הפלסטיניות (SPHR) ואגודות פלסטיניות בקמפוסים אוניברסיטאיים ברחבי העולם מארחים את "שבוע האפרטהייד של ישראל" (IAW), סדרה של אירועים, תצוגות חוצות והפגנות שנועדו להשמיץ את מדינת ישראל ולפגוע בתומכיה. המטרה שלהם? לשכנע את הסטודנטים בקביעה המגוחכת שישראל היא "מדינת אפרטהייד" עם חוקים מדכאים ומעמד...