חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ידיעה לתקשורת

בוסטון, 7 במרץ, 2022 – מדי אביב, סטודנטים למען צדק בפלסטין (SJP), פרקי סולידריות למען זכויות האדם הפלסטיניות (SPHR) ואגודות פלסטיניות בקמפוסים אוניברסיטאיים ברחבי העולם מארחים את "שבוע האפרטהייד של ישראל" (IAW), סדרה של אירועים, תצוגות חוצות והפגנות שנועדו להשמיץ את מדינת ישראל ולפגוע בתומכיה.

המטרה שלהם? לשכנע את הסטודנטים בקביעה המגוחכת שישראל היא "מדינת אפרטהייד" עם חוקים מדכאים ומעמד חברתי נמוך יותר למיעוטים האתניים שלה. שקר שהופרך פעם אחר פעם.

מחלקת הקמפוס של הוועדה לדיוק בדיווח וניתוח המזרח התיכון (CAMERA) גאה להשיק את האיטרציה הבאה של שבוע האפרטהייד חשוף (AWE), קמפיין חינוכי מה-7 במרץ עד ה-1 באפריל המכסה את ההיסטוריה, הפוליטיקה והדינמיקה החברתית נוכח בשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית.

"הקמפיין השנה מפריך היטב את הטענות המופצות בשגרה במהלך שבוע האפרטהייד הישראלי, אבל החלטנו לא לעצור שם. אתר הקמפיין, האינפוגרפיקה והמאמרים שלנו נועדו להוות משאב לסטודנטים בכל פעם שהם נתקלים באנטי-ציונות בחוץ על הארבעה או בכיתה", אמרה אביבה רוזנשיין, מנהלת הקמפוס הבינלאומי של CAMERA בקמפוס.

AWE היא המאמץ המשמעותי ביותר של CAMERA בקמפוס עד כה. הקמפיין מורכב מאתר מעודכן עם "חומת אפרטהייד" אינטראקטיבית, בדומה למה שסטודנטים צפויים להיתקל בקמפוס, שפע של אינפוגרפיקות שניתן לשתף עבור מדיה חברתית וסיור הרצאות בקמפוס.

"כל קטע קיר וירטואלי מספק הקשר מועיל שקירות אפרטהייד לועגים בקמפוס משאירים בחוץ", אמר סם פרייס, CAMERA במנהל המדיה החברתית של הקמפוס. "המשתמשים ימצאו אוסף של אינפוגרפיקות, מאמרים וסרטונים; זוהי דרך מצוינת עבור סטודנטים לקבל מידע שימושי כשהם נתקלים באירועים ותצוגות של שבוע האפרטהייד בקמפוס." המשך מחיר.

סיור דיבור הוא תוספת מרכזית לקמפיין השנה, אתגר שהמגיפה לא הפכה לביצוע כבר יותר משנתיים. השנה, CAMERA שיתפה פעולה עם Africans for Peace, ארגון למען שלום המביא "עדשה אפריקאית לדיון העולמי על שלום ויציבות ביבשת שלנו וברחבי העולם". Africans for Peace מוכנים להתמודד חזיתית עם האפרטהייד הישראלי. קלאס מוקגומולה, מתאם ראשי של AFP, אמר זאת בנוגע לאקלים הקמפוס בארה"ב:

"הניצחון של דרום אפריקה על משטר האפרטהייד האכזרי היה אפשרי רק באמצעות דיאלוג כנה ומעורבות בין הצדדים. תומכי קמפיין החרם, ההסרה והסנקציות כמו SJP מנכסים את ההיסטוריה שלנו כדי לשרת את האג'נדה האנטי-ישראלית שלהם. לא אכפת להם מהאמת או מלחימה דרך לשלום. סטודנטים צריכים לשמוע שההשוואות האלה בין האפרטהייד דרום אפריקה לישראל הדמוקרטית פשוט מופרכות".

עבור סטודנטים רבים, הקמפיין של CAMERA לא יכול היה להגיע מוקדם יותר. לפני מספר שבועות הכריזה איגוד הסטודנטים הלאומי, הגדול מסוגו בבריטניה, על סולידריות עם קבוצות אנטי-ציוניות הרואות בישראל "מדינת אפרטהייד".

"זה מצער אותי מאוד שגוף שנועד לייצג את כל הסטודנטים שמח לתמוך בתנועה רדוקציונית שקשורה בבירור לעלייה בהטרדות ואנטישמיות כלפי סטודנטים יהודים", אמר סול לוון, עמית CAMERA בקינגס קולג' בלונדון.

Levene מתכנן לשתף את אתר AWE ופוסטים במדיה החברתית עם חברים חשובים בקהילת KCL ובקבוצות בקואליציית NUS.

עקוב אחר #ApartheidWeekExposed בפייסבוק, אינסטגרם וטוויטר לקבלת עדכונים על קמפיין AWE. בקר ב- apartheidweekexposed.org למידע נוסף.

האם אתה מעוניין להתבטא נגד הטיה אנטי-ישראלית? עבור סטודנטים נוכחיים, בוגרים וחברי קהילה המעוניינים לתרום לקמפיין, CAMERA on Campus מקבלת כעת הגשות פתוחות. בקר ב-opensubmissions.camera לפרטים נוספים!

על CAMERA:

הועדה לדיוק בדיווח במזרח התיכון באמריקה, שנוסדה ב-1982, היא ארגון מעקב, מחקר וחברות בתקשורת המוקדש לקידום סיקור מדויק ומאוזן של ישראל והמזרח התיכון. CAMERA מטפחת דיווח קפדני תוך חינוך צרכני חדשות בנושאי המזרח התיכון ותפקידה של התקשורת. מכיוון שדעת הקהל מעצבת בסופו של דבר את מדיניות הציבור, סיקור חדשותי מעוות המטעה את הציבור עלול להזיק לקביעת מדיניות נכונה. ארגון לא מפלגתי, CAMERA אינה נוקטת עמדה לגבי סוגיות פוליטיות אמריקאיות או ישראליות או פתרונות אולטימטיביים לסכסוך הערבי-ישראלי.

קשר מדיה

דאגלס סנדובל

עורך מנהל, CAMERA בקמפוס

[email protected]

כתיבת תגובה