חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם למייסדים של ישראל היו שאיפות לרצח עם?

במאי 1948 קמה מדינת ישראל המודרנית במולדתו ההיסטורית של העם היהודי. מייסדי ישראל ניסחו את מגילת העצמאות כדי להבטיח זכויות לכל התושבים העתידיים:

“[The State of Israel] will ensure complete equality of social and political rights to all its inhabitants irrespective of religion, race or sex; it will guarantee freedom of religion, conscience, language, education, and culture…” 

תקיים שויון זכויו​ת חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות…

—Declaration of Independence, Provisional Government of Israel, May 14, 1948

-הכרזת העצמאות, ממשלת ישראל הזמנית, 14 במאי 1948

ד"ר אלכס סאפיאן מציין זאת במאמר שלו "הניו יורק טיימס טועה על מוצאה וזכות השיבה של ישראל":

"מטרת העל של הערבים הייתה להרוס את המדינה היהודית, לא ליצור מדינה פלסטינית. הם נכשלו, אבל במהלך המלחמה, הם הצליחו להרוג 6,000 ישראלים, אחוז אחד מאוכלוסיית המדינה. כדי לשים את זה בפרספקטיבה, עבור ארצות הברית היום זה יהיה בערך 3 מיליון הרוגים. בנוסף, מאות אלפי פלסטינים נמלטו מהמלחמה שהם וצבאות ערב פתחו, כאשר חלק מהפליטים עזבו בפיקודם של מנהיגים ערבים שהורו להם להסתלק מהדרך כדי שיוכלו להרוג את היהודים. (זה אופנתי בימינו לטעון שזהו מיתוס, אבל כפי שהודה ההיסטוריון בני מוריס, זה לא מיתוס.)

אלמלא תקפו הפלסטינים והערבים את ישראל, לא היה פליט פלסטיני אחד, והייתה מדינה פלסטינית שעומדת לחגוג את שנת העצמאות ה-59 לצד ישראל. ישראל מעולם לא ביצעה רצח עם, לא במהלך הקמתה ולא בשום שלב בהיסטוריה.

הכומר אלכס עוואד הסכים להסיר ציטוט שיוחס כוזב לראש הממשלה הראשון של ישראל, דוד בן גוריון, מה-DVD של המצגת שלו "פרספקטיבה פלסטינית על הסכסוך הערבי-ישראלי". אחת הבעיות היותר קשות של הצגתו היא השימוש שלו בציטוט שיוחס כוזב לראש הממשלה הראשון של ישראל, דוד בן גוריון.